У вихідні і навіть будні на оптових базах Чернігова можна побачити багато авто з білоруськими номерами. Північні сусіди приїжджають у наше місто за товаром: хоча в Білорусії і зарплати більші, і налагоджене власне виробництво, ціни там теж вищі.
До оптової продуктової бази мікроавтобус підвіз групу білорусів з міста Речиці, які зібралися в Україну купувати різні речі. Дехто з пасажирів їздить сюди регулярно, інші – приїхали перший раз.
- До нашого міста звідси 160 кілометрів, – каже Володимир, військовий пенсіонер. Він має 250 доларів пенсію, купувати товари в Чернігів приїхав уперше, почувши про таку ідею від знайомих.
– Ми скинулись на дорогу – це виявилось вигідно, адже на продуктах економимо набагато більше. У вас я відразу купив собі шкіряного картуза – у нас він коштує рази у півтора більше. Також взяли тут горілки (бо у нас вона найдешевша коштує три з половиною долара). Правда, через кордон можна вести лише 2 літри. Продуктів харчування дозволяється везти до 5 кілограм. З них ми беремо кондитерські вироби, шоколад.
Серед речей, які найбільш вигідно в Україні купувати, називають постільну білизну і тюль, кухонний посуд, дитячі речі та іграшки. Серед продуктів у великих візках можна побачити олію, мед, шоколад. Хоча, за словами білорусів, деякі продукти дешевші в Росії. А от м’ясні вироби купувати не так вигідно.
– Ковбаси у нас смачніші. Сало у вас навіть дорожче, та й провозити його через кордон не дозволяється, - говорить 48-річний Олексій з Гомеля. Зі своєю сім’єю він приїхав до Чернігова купити одяг і взуття. Каже, що їздить сюди час від часу придбати кілька обновок – тоді це виявляється вигідно. Олексій жалкує, що не можна через кордон перевозити сантехніку і електротовари: вони у Чернігові теж дешевші.
У Білорусії курс долару стабільно утримувався до нового року, і лише з 2 січня піднявся на 20-30%. Тому найбільш вигідно здійснювати рейд по оптовим базам було у передноворічні дні.
– До нового року, коли у нас курс доларів був маленький, а тут за долар іноді давали до 10 гривень – їдеш і просто за безцінок скуповуєш гривню, - говорить гомельчанка Ольга. Вона на своєму автомобілі їздить купувати в Україну періодично. - Після другого числа за долар у нас дають 2670 білоруських рублів. А до того курс тримався в межах 2200. На наші ціни це поки що не вплинуло. А от зарплати, виходить, знецінилися. Наприклад, у мене зарплата 1 мільйон – це було 400 доларів. А зараз курс піднявся – стало 300 доларів.
– Чи великі затрати на дорогу?
– Якщо своя машина, їхати дуже вигідно. Бензину спалюємо туди і назад доларів на 30. Усе це окупається. Лише на порошку я зекономила 10 доларів. А взагалі, у вас тут все дешевше. Наприклад, велика пляшка імпортного шампуню у нас коштує 10 доларів. Тут ми її купили за 20 грн. Пральний порошок – 9 кг велика упаковка вийшла на 13 доларів. А у нас вона коштує доларів 25. Шкіряне взуття у нас мінімум 150 доларів.
На зупинці двоє білорусів чекають тролейбус №5, щоб під’їхати до вокзалу – о шостій вечора у них поїзд на Гомель. У Чернігів вони приїхали у справах, але по дорозі додому також зазирнули на оптову базу. Кажуть, що їхали в Чернігів майже у порожньому вагоні:
«А от напередодні Нового року вагони були «битком набиті» пасажирами. Поїзд подорожчав (білет до Гомеля сьогодні вже коштує 46 гривень) і долар в Білорусії підріс, тому, можливо, і людей у вагонах стає менше».
Очікуючи на зупинці, мої співрозмовники дивувалися, чому так рідко ходять тролейбуси і такі великі кучугури снігу на вулицях такого гарного міста.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт Go2Load.com. Мы рекомендуем Вам использовать материалы найденные на сайте, исключительно в целях ознакомления. После ознакомления удалите материал и приобретите его у владельцев.
Білоруський шопінг в Україні
У вихідні і навіть будні на оптових базах Чернігова можна побачити багато авто з білоруськими номерами. Північні сусіди приїжджають у наше місто за товаром: хоча в Білорусії і зарплати більші, і налагоджене власне виробництво, ціни там теж вищі.
Что такое – F.A.Q.? --> Подробнее... Зачем нужна регистрация на сайте --> Подробнее...
Что такое рейтинг MPAA? --> Подробнее... Воля Бродбенд - пакети "Гра", "Гра+", "Життя" та "Життя+" --> Подробнее...
Не могу скачать по ссылке "Скачать с ftp (UA-IX)", что делать? --> Подробнее... Из описания не понятно какое качество, а траффик лимитирован... как проверить качество он-лайн? --> Подробнее...
Качаю 2 файла с сервера, а другие файлы не доступны. --> Подробнее... Немогу понять, каким образом это скачивается? Символы какие то... --> Подробнее...
Какой кодек необходимо установить для просмотра видео? --> Подробнее... Почему мульт/фильм на англ. языке? Можно ли поменять язык? Как сменить дорожку? --> Подробнее...
Смотнировать исошник в Демон'a может кто пояснит что это такое? --> Подробнее... Как сохранить картинку с сайта? --> Подробнее...
Что такое скриншот (screenshot) и как создать скриншот в Windows? --> Подробнее... Как запустить файл с расширением .DJVU? --> Подробнее...
Как скачать флеш-ролики? --> Подробнее... Сделать подарок? --> Подробнее...
Что такое формат MKV? Чем открыть формат MKV? Что такое мультимедиа контейнер? --> Подробнее...