Регистрация | Авторизация | Навигация на сайте: Go2Load.com » Новости » Через Політичну Кризу в Україні Повториться Руїна 17-го Сторіччя

Помощь сайту

Помощь сайту

Помощь сайту - WMU U320901649643
Помощь сайту - WMZ Z371887888184
Помощь сайту - WMR R353902809295

TOP новостей

Топ 10 новостей

  Подписаться на новости

  Календарь новостей

  Календарь

  «    Сентябрь 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   

  Через Політичну Кризу в Україні Повториться Руїна 17-го Сторіччя

  Категория: Новости
   (Голосов: 7Опубликовано: 15 июля 2009
  Через Політичну Кризу в Україні Повториться Руїна 17-го Сторіччя


  Подією минулого тижня можна сміливо назвати святкування 350-річчя перемоги у Конотопській битві. Попри минулорічні заяви МЗС Росії проти святкування річниці Конотопу та доволі цинічну поведінку російської делегації і відмову покласти квіти до могил козаків, які воювали на боці Івана Мазепи, українська влада нарешті спромоглася заявити про одну з найбільших перемог козацького війська на чолі з гетьманом Іваном Виговським. На пам’ятному знаку, встановленому на честь перемоги, написано: «Тут кувалася слава української зброї! Установлено на честь 350 річниці славетної перемоги війська гетьмана Івана Виговського в Конотопській битві».

  Конотопська битва і «політична криза»

  Реакція російських речників на Конотопську битву зрозуміла, оскільки наявність інформації про російсько-українську війну 1658-1659 років руйнує міф про «одвічне братерство» українського і російського народів і показує роль Московського царства у розпалюванні громадянської війни в Україні, відомої під назвою Руїни.

  Смерть Богдана Хмельницького не тільки похитнула силу нового політичного утворення - Гетьманщини, а й спровокувала активність російської дипломатії в напрямі порушення Переяславського договору 1654 року. Так, вже 1656 року було укладене московсько-польске перемир’я в місті Вільно, що було прямим порушенням домовленостей Богдана Хмельницького та московського царя Олексія Михайловича щодо спільного військового союзу проти Речі Посполитої.

  Однак, головною причиною російсько-української війни стала внутрішня ситуація в Україні, яку сучасною мовою можна назвати «політичною кризою». Законно обраний гетьманом Іван Виговський опинився в ситуації, коли опозиційних до нього політиків почала підтримувати Москва. Серед них опинилися Яків Барабаш, Іван Безпалий, полковник Мартин Пушкар. Крім внутрішньої опозиції, додатковим фактором тиску на Івана Виговського стали московські гарнізони, розташовані у містах Гетьманщини, які підкорялися виключно своєму керівництву і становили постійну загрозу для влади гетьмана. Як бачимо, методи зовнішньополітичного впливу не міняються протягом століть, вони навіть стають більш витонченими та цинічними. Проведення історичних аналогій щодо ситуації в сучасній Україні та періоду Руїни ще знайдуть своє місце у працях майбутніх істориків.

  Вихід з кризи

  Єдиним виходом, який лишався у Івана Виговського, було створення нового військового союзу. Ним стало підписання нового договору з Річчю Посполитою, відомого як «Гадяцький трактат». В ньому, зокрема ішлося про широку політичну та економічну автономію Гетьманщини, яка називалася в документі «Руським князівством». Гадяцький контракт був результатом довгих перемовин між Іваном Виговським і польськими представниками, оскільки стосувався питань політичних та релігійних свобод Гетьманщини. Він став відповіддю на московську політику втручання в українські справи. Російська дипломатія, зрозумівши свої прорахунки, намагалася розпочати нові перемовини з Іваном Виговським, обіцяючи йому навіть «прощення». У відповідь Іван Виговський навіть пропонував Московському царству долучитися до польсько-литовсько-українського союзу, який утворювався за текстом Гадяцького договору.

  Конотопська слава

  Битва між військами Івана Виговського, кримського хана Мехмед-Гірея IV та польських військ під керівництвом Потоцького та московського війська на чолі з Олексієм Трубецьким, Семеном Пожарським та Семеном Львовим відбулася 7 – 9 липня 1659 року біля міста Конотопа. Кількість московських військ за різними оцінками істориків складала близько 100 000 осіб, серед яких було багато представників дворянських родів. З українського боку виступало близько 30 000 козацького війська, аналогічного числа татарських загонів і польський підрозділ чисельністю у 2 500.

  Результат битви був так змальований російським істориком Сергієм Соловйовим: «Цвіт московської кінноти, що відбув щасливі походи 1654 і 1655 років, загинув за один день, і вже ніколи після того цар московський не був у змозі вивести в поле такого блискучого війська. У жалібній одежі вийшов цар Олексій Михайлович до народу й жах охопив Москву. Удар був тим важчий, що був несподіваним; та ще після таких блискучих успіхів! Ще нещодавно Долгорукий привів до Москви полоненого гетьмана литовського, нещодавно чулися радісні розмови про торжество Хованського, а зараз Трубецький, на якого було найбільше надій, "чоловік благоговійний і витончений, у воїнстві щасливий і недругам страшний", погубив таке величезне військо!»

  Прикордонний конфлікт, який розпочався з облоги маленького міста Конотопа, став символом слави української зброї, продемонструвавши можливості українців опиратися агресії сусідньої держави. Однак, внутрішня політична опозиція вкотре призвела до масштабної трагедії – кошовий Іван Сірко напав на територію кримського хана, чим змусив його повернутися до Криму. Запланований Іваном Виговським похід на Москву був зірваний, а він сам склав булаву. Московські війська знову увійшли на територію України і фактично змусили Юрія Хмельницького, нового гетьмана, підписати нову редакцію Переяславських статей, які скасовували незалежність Гетьманщини.

  Для сучасної політичної та суспільної еліти України Конотопська битва має стати добрим навчанням, оскільки перемогти внутрішній розбрат іноді вдається важче, ніж перемагати у прямому військовому протистоянні. Кожна перемога українського народу має стати джерелом для нових звершень, так само, як і кожна поразка – доброю наукою для нащадків.

  Станіслав Федорчук


  Поделиться с друзьями в социальных сетях:


  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт Go2Load.com. Мы рекомендуем Вам использовать материалы найденные на сайте, исключительно в целях ознакомления. После ознакомления удалите материал и приобретите его у владельцев.


  Через Політичну Кризу в Україні Повториться Руїна 17-го Сторіччя
  Через Політичну Кризу в Україні Повториться Руїна 17-го Сторіччя

  Подією минулого тижня можна сміливо назвати святкування 350-річчя перемоги у Конотопській битві. Попри минулорічні заяви МЗС Росії проти святкування річниці Конотопу та доволі цинічну поведінку російської делегації і відмову покласти квіти до могил козаків, які воювали на боці Івана Мазепи, українська влада нарешті спромоглася заявити про одну з найбільших перемог козацького війська на чолі з гетьманом Іваном Виговським. На пам’ятному знаку, встановленому на честь перемоги, написано: «Тут кувалася слава української зброї! Установлено на честь 350 річниці славетної перемоги війська гетьмана Івана Виговського в Конотопській битві»...
       
  Другие публикации по теме:
  Автор: go2bodya  |     arrowПросмотров: 3718 arrow Комментарии 6 arrow Печать

  В помощь пользователю

  Что такое – F.A.Q.? --> Подробнее...
  Зачем нужна регистрация на сайте --> Подробнее...
  Что такое рейтинг MPAA? --> Подробнее...
  Воля Бродбенд - пакети "Гра", "Гра+", "Життя" та "Життя+" --> Подробнее...
  Не могу скачать по ссылке "Скачать с ftp (UA-IX)", что делать? --> Подробнее...
  Из описания не понятно какое качество, а траффик лимитирован... как проверить качество он-лайн? --> Подробнее...
  Качаю 2 файла с сервера, а другие файлы не доступны. --> Подробнее...
  Немогу понять, каким образом это скачивается? Символы какие то... --> Подробнее...
  Какой кодек необходимо установить для просмотра видео? --> Подробнее...
  Почему мульт/фильм на англ. языке? Можно ли поменять язык? Как сменить дорожку? --> Подробнее...
  Смотнировать исошник в Демон'a может кто пояснит что это такое? --> Подробнее...
  Как сохранить картинку с сайта? --> Подробнее...
  Что такое скриншот (screenshot) и как создать скриншот в Windows? --> Подробнее...
  Как запустить файл с расширением .DJVU? --> Подробнее...
  Как скачать флеш-ролики? --> Подробнее...
  Сделать подарок? --> Подробнее...
  Что такое формат MKV? Чем открыть формат MKV? Что такое мультимедиа контейнер? --> Подробнее...
  И другие проблемы... --> Подробнее...
  Отзыв 6       18 июля 2009 13:53

  Группа: Гости
  Публикаций: 0
  Сообщений: 0
  Зарегистрирован: --
  Сколько можно манипулировать прошлым, что бы разрушать будущее географических и словянских соседей. Впечатление такое, что многие шановні та любі лжеісторікі на рывок за океан надеются...., ну чтож, проводим их по христианским традициям (см. 1941-1945гг.)
  Отзыв 5       17 июля 2009 20:49

  Группа: Посетители
  Публикаций: 0
  Сообщений: 295
  Зарегистрирован: 25.09.2008
  AlexRoot, виноватые точно будут наказаны! Мы конечно до этого не доживём. Разве что внуки... Да, внуков жалко)


  --------------------
  Отзыв 4       17 июля 2009 07:34

  Группа: Посетители
  Публикаций: 0
  Сообщений: 58
  Зарегистрирован: 2.04.2009
  Народ успокойся))) виноватые будут полюбому наказаны))) дожить-бы))))))))
  Отзыв 3       16 июля 2009 21:31

  Группа: news
  Публикаций: 78
  Сообщений: 1618
  Зарегистрирован: 13.10.2007
  Задолбала уже вся эта муть....Посмотришь, в России и през и премьер чей-то делают,постоянно на виду в работе...А у нас "одні балачки" да посыпания головы пеплом...


  --------------------
  Отзыв 2       16 июля 2009 12:48

  Группа: Посетители
  Публикаций: 0
  Сообщений: 7
  Зарегистрирован: 10.06.2009
  як завжди в нас на два козака три гетьмана (((
  треба якось вже порозумнішати....
  Отзыв 1       15 июля 2009 15:32

  Группа: Посетители
  Публикаций: 2
  Сообщений: 991
  Зарегистрирован: 7.05.2008
  Блин, а я в прошлом году был, а в этом не попал на празднование, как раз работал:(


  --------------------
  Информация
     Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

  Использовать для выявления ошибок и опечаток

  build_links(); ?>
  Голосование

  Наш опрос

  Пользуетесь ли Вы бесплатным Wi-Fi?

  нет Wi-Fi устройства
  не использую
  да пользуюсь
  Статистика сайта

  Наши счётчики  Rambler's Top100 Data-center Volia Яндекс.Метрика

  Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
  Go2Load.com © 2007-2018 | Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на Go2Load.com