DataLife Engine > Новости > Янукович підписав закон про «біометричні паспорти»

Янукович підписав закон про «біометричні паспорти»


29 ноября 2012. Разместил: Eugene
Янукович підписав закон про «біометричні паспорти»
Янукович підписав закон про «біометричні паспорти»


Президент Віктор Янукович підписав закон, яким в Україні впроваджуються «електронні» паспорти. Закон №5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» значиться в переліку підписаних 29 листопада, повідомляє «Українська правда».

Як відомо, Верховна Рада ухвалила його 20 листопада з поправками президента після вето попередньої редакції. Президента просили знову ветувати його.

Цей закон, ініційований Василем Грицаком, передбачає впровадження паспортів із безконтактними електронними носіями інформації.

До документа, що посвідчує особу та громадянство, може вноситися додаткова змінна інформація про: місце реєстрації; сімейний стан; відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків; видачу приватизаційних паперів; додаткові біометричні дані.

«Особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія інформації, що імплантований у відповідні бланки документів, оформлення і видача таких документів здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом міністрів», – сказано у законі.

Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації. Паспорт для виїзду за кордон – у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, документ має м’яку обкладинку, 32 сторінки й сторінку даних.

Нагадаємо, раніше автор закону заявляв, що перше виготовлення внутрішніх паспортів з електронними чіпами буде безкоштовним для населення, але через десять років уже доведеться платити громадянам.

Як пише «Високий замок», після підписання закону президентом Василь Грицак розповів, що закордонний біометричний паспорт для українців коштуватиме приблизно 350 гривень.

«Внутрішній паспорт буде коштувати приблизно 65 гривень, а біометричний паспорт для виїзду за кордон буде коштувати приблизно 350 гривень», – сказав він.

Грицак уточнив, що для того, аби отримати внутрішній біометричний паспорт потрібно буде піти в організацію, яка займається видачею паспортів. Там необхідно здати персональні дані.


Вернуться назад