DataLife Engine > Новости > Українцям дадуть зрозуміти, дивляться вони еротику, бойовик чи жахи

Українцям дадуть зрозуміти, дивляться вони еротику, бойовик чи жахи


6 ноября 2012. Разместил: fanDYNAMO
Українцям дадуть зрозуміти, дивляться вони еротику, бойовик чи жахи
Українцям дадуть зрозуміти, дивляться вони еротику, бойовик чи жахи


Нацрада з питань телебачення і радіомовлення підготувала проект нового маркування медіаконтенту на ТБ - тепер замість звичних кіл, квадратів і трикутників будуть відповідні піктограми.

Програми і фільми, які містять елементи насилля, пропонується позначати піктограмами із зображенням кулака, елементи еротики або сцени сексу - символами гендерної приналежності.

Ці піктограми повинні замінити існуючу систему маркування - зелене коло (програма для широкого перегляду), жовтий трикутник (перегляд неповнолітніми дозволений у присутності батьків) і червоний квадрат (передача тільки для дорослих).

Проект представили вчора, 5 листопада, на засіданні міжвідомчої робочої групи, до якої увійшли представники органів державної влади, вчені, керівники телерадіокомпаній, представники громадських організацій та ЗМІ. Відповідно до нової системи маркування, в лівому нижньому куті екрану глядач побачить два кола - один з вказівкою вікового обмеження (6, 9, 12, 16 років), інший - з піктограмою, що відображає наявність небезпечного контенту.

Телепродукт пропонується сортувати по семи категоріях - виходячи з наявності в ньому сцен насильства, жорстокості і смерті; жахів і катастроф; сексу; споживання наркотиків, алкоголю і тютюну; нецензурної лексики і кримінального жаргону; дискримінації.

Зокрема, фільми зі сценами насильства запропоновано позначати круглою піктограмою з зображенням кулака або людини в центрі мішені, фільми жахів - зображенням гарбуза - атрибут свята Хеллоуїн; фільми зі сценами сексу - гендерними символами; вживання наркотиків - листом марихуани.

Українцям дадуть зрозуміти, дивляться вони еротику, бойовик чи жахиЗа словами експертів, програми, заборонені до перегляду дітям до 6 років, не варто демонструвати до 21:30, 9 і 12 років - до 22:00, 16 років - до 22:30, 18 років - до 0:00.
Процес маркування пропонується частково автоматизувати. Експерт буде заздалегідь проглядати фільм і відповідати на питання про його зміст, викладені в спеціальної комп'ютерної програми. За результатами опитування, програма присвоїть телепродукту ту або іншу піктограму.

Але у проекта вже знайшлися і критики: "Ці картинки складні для сприйняття. Символи, що позначають сцени сексу, будуть незрозумілі мешканцям малих міст і сіл. А з приводу листа марихуани в колі я подумала б, що це лист каштана, символ Києва", - вважає психолог, директор міжнародного гуманітарного центру "Розрада" Валентина Бондаровська.

Спонсором "оновлень в телевізорі" виступить Рада Європи: "Піктограми розроблялися Київським національним інститутом технологій та дизайну безкоштовно, а орієнтовна вартість створення комп'ютерної програми для кодування становить 30 тис. євро", - говорить координатор проекту РЄ "Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі" Ольга Сєдова.
Зазначимо, що символи будуть затверджені до кінця року, після чого, в 2013 році, протестовані на одному з державних телеканалів. Реалізація проекту займе від трьох до шести років. Спочатку буде створена технічна база, а потім окремим законом буде затверджене кодування програм.


Вернуться назад