DataLife Engine > Полезное, Новости > Чи має право охоронець оглядати вашу сумку в магазині

Чи має право охоронець оглядати вашу сумку в магазині


8 февраля 2012. Разместил: sapsan
 Чи має право охоронець оглядати вашу сумку в магазині
Чи має право охоронець оглядати вашу сумку в магазині

Чи зобов'язані ви показувати вміст своєї сумки охоронцеві супермаркету, якщо він підозрює вас у крадіжці - на це питання відповів експерт.

Досить буденна ситуація: охороні раптом здалося, що ви сховали за пазухою або в кишені якийсь товар. На виході з магазину від вас вимагають показати сумку, або вміст кишень.

Як пояснює Олександр Ладигін, юрист з прав споживачів, обшукувати вас вони не мають права. Максимальні повноваження співробітника охорони - затримати вас до приїзду співробітників міліції. «Ви не зобов'язані цього робити, не зобов'язані навіть говорити з охоронцем. він може тільки викликати міліцію, якщо у нього на те є жорсткі підстави », - говорить експерт.

Охоронець має право викликати міліцію, якщо:

1. На виході з супермаркету спрацьовула рамка
2. Камери спостереження зафіксували, що ви щось крали
3. Показання свідків

«Якщо цих підстав немає, то охоронець взагалі нічого з вами робити не може, навіть пальцем не може доторкнутися, не кажучи про огляд особистих речей», - зазначає Ладигін.

Якщо охоронець наполягає на обшук, то:

1. Він порушує закон. Відповідно до статті 29 Конституції України кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. І стаття 289 Цивільного кодексу України говорить про те, що кожна людина має право на особисту недоторканність, а 270 визначає його як ваше особисте немайнове право.

2. Такі дії як огляд людини та її особистих речей згідно Кримінально-процесуального кодексу і закону «Про міліцію» можуть проводити тільки співробітники правоохоронних органів.

3. Якщо ваші права все ж були порушені, можете скласти заяву в прокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу за фактом самоправства охоронців супермаркету. Якщо охоронці супермаркету затримали вас на більш ніж 3:00, можете також вимагати порушити кримінальну справу за фактом незаконного позбавлення волі.

4. Слід направити письмове звернення на адресу адміністрації магазину з вимогою відшкодувати вам моральний збиток.


Вернуться назад