DataLife Engine > Полезное > Почему нельзя отказываться от свиного сала

Почему нельзя отказываться от свиного сала


25 мая 2010. Разместил: crank555
Почему нельзя отказываться от свиного сала
Почему нельзя отказываться от свиного сала

В последнее время многие диетологи советуют оказаться от сала, ссылаясь на то, что из-за высокого содержания жиров оно способствует развитию атеросклероза.

Однако в мире жиров все не так просто. Обходиться без них организм не может. Для того чтобы решить, каким жирам отдать предпочтение, надо учитывать некоторые их свойства. Прежде всего - содержание в продукте жирных ненасыщенных кислот.

Свиное сало содержит арахидоновую кислоту, которая относится к ненасыщенным жирам и является одной из незаменимых жирных кислот. Она входит в состав клеточных мембран, является частью фермента сердечной мышцы, а также участвует и в холестерином обмене.

В сале есть и другие ценные незаменимые жирные кислоты. Причем по их содержанию (до 10 процентов) сало опережает сливочное масло. Именно поэтому биологическая активность сала в пять раз выше, чем у сливочного масла и говяжьего жира.

Что же касается насыщенных жиров, которых в сале немало, то опасаться нарушения холестеринового обмена нужно лишь в том случае, если вы этим продуктом злоупотребляете. Если потреблять свиное сало в разумных количествах, то атеросклероза можно не опасаться. Особенно если есть его с салатом из сырых овощей, заправленных нерафинированным подсолнечным маслом и натуральным уксусом (яблочным или виноградным), который является сильным антиоксидантом.

Свиное сало широко применяется в народной медицине. Как наружное средство оно нередко оказывается более действенным, чем различные патентованные мази.

Его применяют при болях в суставах, нарушении подвижности суставов после травмы, при мастите, мокнущей экземе, зубной боли, пяточной шпоре и других недугах.

Почему нельзя отказываться от свиного сала


Вчені порівняли сало з кокаїном

Воно викликає залежність
Вчені довели, що жирна їжа викликає залежність, схожу на наркотичну.

Фахівці одного з науково-дослідних інститутів у штаті Флорида провели досліди на щурах. Результати їхньої роботи опубліковані в журналі Nature Neuroscience.

Щури, на яких ставився дослід, були розділені на три групи. Першу годували звичайною для щурів їжею. Друга вживала виключно висококалорійну жирну їжу - ковбаси, бекон, чізкейк. На прийом їжі другої групи щоденно виділялося не більше години. Третю групу годували тими самими стравами, що і другу, але доступ до їжі у щурів був майже цілодобовим.

Як показали спостереження, щури з третьої групи швидко набрали вагу, продовжуючи з жадібністю поглинати те, що їм давали. При цьому спостерігалися певні зміни в мозку. За допомогою електродів, вживлених у череп піддослідних, експериментатори з'ясували, що пацюки з третьої групи виробили стійкість до жирної їжі, і тепер, щоб отримувати колишнє задоволення від її поїдання, їм було потрібно серйозно збільшити раціон.

Залежність від бекону та ковбаси, що виникла у щурів, була настільки потужною, що вони не могли відволіктися від їжі навіть під час впливу досить сильних подразників. Щури з третьої групи не кинули поглинати їжу, коли їх били струмом. Тварини з першої та другої груп електрики боятися не перестали.

Вчені зазначають, що за останні кілька сотень років їжа і кокаїн пройшли багато в чому подібний шлях. Так само, як любителі білого порошку з часом винайшли більш ефективні способи його очищення, любителі добре поїсти придумали, як позбавити улюблені жири від усього зайвого, тим самим підвищивши їх здатність викликати звикання.


*** але українське сало не засвоюється в організмі. Воно стимулює відтік жовчі, і взагалі є дуже корисним. Дієтологи радять вживати 30 грамів свинячого свіжого сала щоранку на тщесерце.

Почему нельзя отказываться от свиного сала

Як три українці сало ділили

Перший відрізав ножем великий шмат сала, загорнув його в білу тканину, заховав під полу кожуха і сказав:

— Так багато голодних. Цей шматочок сала я беру собі і людям.

Другий забрав сало, що залишилося, і теж сказав:

— Приїжджають гості. А гість для українця більш ніж друг.

Третій, проковтнувши слину, сказав:

— А що робити мені? Я теж люблю сало!

На що перший йому відповів:

— Любов надихає на пошук. Шукай, і у тебе обов'язково буде біле і м'яке диво.

Вернуться назад