DataLife Engine > Новости > Олег Скрипка (24.05.1964)

Олег Скрипка (24.05.1964)


24 мая 2010. Разместил: go2bodya
 Олег Скрипка (24.05.1964)
Олег Скрипка
(24.05.1964)
...Ясно, якщо я когось критикую, то я вже відкритий для серйозного, чорного піару...

Народився в місті Ходжент в Таджикистані в сім'ї українських переселенців (батько - лікар, мама - вихователь дитячого садка). Прожив у середньоазіатської республіці майже вісім років. У 1972 році родина переїхала в Кіровськ Мурманської області. 

У школі Олег навчався без проблем, особливо легко йому давалися точні науки. З подачі мами вивчився в музичній школі грі на баяні (закінчив з відзнакою). У 1986 році закінчив Київський політехнічний інститут. 

Першу рок-групу "сколотив" ще в школі. Наступну створив уже в інституті, будучи студентом. Грав в групі, брав участь у виставах. Спочатку все це було на рівні самодіяльності, у вільний від здобуття вищої освіти час (тоді ще мріяв стати радіоінженер). 

Після закінчення вузу О. Скрипка влаштувався на завод "Квант". Приблизно тоді прийшло розуміння, що музика для нього не просто хобі. Ідея створення професійної команди виникла у травні 1986 року. У жовтні 1987-го вже був сформований постійний склад рок-групи, названої "Воплі Відоплясова" (ВВ): до складу увійшли приятелі Скрипки - Олександр Піпа, Юрій Здоренко та Сергій Сахно. У тому ж році був написаний перший хіт - "Танці", який переміг на київському рок-фестивалі "Рок-парад". 

1988-й був відзначений декількома помітних дебютів, в тому числі - спільним концертом з американським колективом "Sonic Youth". У 1990-му відбувся тур ВВ по Франції і Швейцарії. Рік потому група перебирається до Франції. У 1991-му видає перший офіційний альбом - "Або - або". У грудні 1996-го, піднабратися вражень і досвіду, "відоплясовци" повертаються до Києва. 

У 1997-му виходять альбоми "Країна мрій" та "Музіка". Починається період численних гастролей, за досить короткий проміжок часу група повертає колишніх прихильників і серйозно збільшує лави фанів. За роки існування гурт видала "на гора" близько двох десятків альбомів і компіляцій, безліч хітів, які вважаються класикою вітчизняного року, а сама вона по праву носить статус культової. Вельми популярна і за межами України (у тій же Росії). 

На сьогодні О. Скрипка не тільки класний музикант, але і серйозний, авторитетний громадський діяч. У 2004-му взяв активну участь у "помаранчевій революції". А вже в серпні 2005-го відмовився від звання "Заслужений артист України", присвоєного Президентом Віктором Ющенком з нагоди святкування Дня незалежності. Як заявив музикант на прес-конференції, його відмова стала спробою змусити нову владу, нерідко дискредитує себе, почути тих, хто на Майдані відстоював свободу. Пізніше сказав, що це був сигнал про те, що політики як і раніше ведуть країну неправильним шляхом, проте ні суспільство, ні держава не розшифрували його. 

В останні роки багато уваги приділяє популяризації української мови та українського фольклору. Був натхненником фестивалю "Рок-Січ". Придумав та реалізував серйозний культурний проект - етнофестиваль "Країна мрій". Веде активну боротьбу з аудіо-піратством. 

Із задоволенням спробував себе в ролі актора, зігравши в п'єсі "Наталка Полтавка" столичного театру ім.І.Франка. Знявся у новорічному мюзиклі "Вечори на хуторі біля Диканьки". У 2007-му досить ефектно виступив у проекті "Танці з зірками - 2" на телеканалі "1 +1". Останні два проекти вважає "попсовими", зважитися на які було дуже непросто, але в підсумку жаліти не довелося.

У 2009 році група активістів запропонувала висунути Олега Юрійовича кандидатом в Президенти України, але Скрипка відмовився.

Вернуться назад